![poster](http://www.vasileiosdrakopoulos.com/wp-content/uploads/2015/10/poster.jpg)
02 Oct 9 o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ ΤΗΣ ΠΑΧΥΣΑΡΚΙΑΣ, 2-3 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2015, ΛΑΡΙΣΑ
Η «Λαπαροσκοπική Επιμήκης Γαστρεκτομή (Sleeve) με τη χρήση τριών trocars» και η «Λαπαροσκοπική αφαίρεση Ρυθμιζόμενου Δακτυλίου και ταυτόχρονη Κάθετη Γαστρεκτομή» είναι οι 2 εργασίες που αφορούν σε επεμβάσεις του Δρα Δρακόπουλου και παρουσιάστηκαν υπό τη μορφή βιντεοπροβολών στο 9o Πανελλήνιο Συνέδριο Χειρουργικής της Παχυσαρκίας σήμερα, Παρασκευή, 2 Οκτωβρίου.